V premiéře sopranistky Heleny Hozové na Festivalu F. L. Věka zazní i slavné Mozartovo Alejuja

O programu
Program koncertu tvoří skladby italských mistrů Antonia Vivaldiho, a Pietra Antonia Locatelliho, označovaného za Paganiniho 18. století. V druhé polovině zazní díla Georga Friedricha Händela a Wolfganga Amadea Mozarta.


O interpretech
Helena Hozová studovala zpěv na Hudební fakultě JAMU v Brně. Absolvovala stáž na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech a interpretaci staré hudby pod vedením Ludgera Rémyho. V současnosti vystupuje se souborem Collegium 1704, jenž
se specializuje na starou hudbu. Zpívala roli Nicandra v opeře Arsilda Antonia Vivaldiho v režii Davida Radoka pod taktovkou Václava Lukse ve Slovenském národním divadle, Royal Opera Versailles, Opera de Lille, Grand Théatre de Luxembourg a Théatre de Caen.
V Dobrušce uvede mimo jiné slavné Mozartovo Aleluja.


Barocco sempre giovane, komorní soubor založený Josefem Krečmerem v roce 2004 a složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků festivaloví příznivci dobře znají. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru Baroko stále mladé), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Pořádá vlastní abonentní cyklus koncertů v Pardubicích a vystupuje na prestižních festivalech.


Vstupenky
Předprodej vstupenek probíhá v celostátní prodejní síti Ticketportal a on-line na www.ticketportal.cz. Lze je zakoupit také těsně před koncertem.


Upozornění
Pořadatelé prosí všechny návštěvníky, aby v koncertních prostorech používali roušky, popř. jinou ochranu dýchacích cest. U vstupu do kostela bude k dispozici i dezinfekce.

  • Helena Hozová